Mükemmel oyunların arkasında Game Tech var

Türkiye oyun sektörü bakımından oldukça dinamik bir yapıya sahiptir. NewZoo'nun 2019 Küresel Pazar Raporuna göre, Türkiye’de 34.3 milyon kişi kendisini “Oyuncu” olarak tanımlamakta ve bu “Oyuncu”ların 18.8 milyon kişilik bölümün de her ay oyunlara veya oyunlarla ilgili ürün ve hizmetlerine ulaşmak / edinmek için harcama yapmaktadır.

Hadi Oynayalım: AWS Game Tech Günleri - Türkiye (Let’s Play: AWS Game Tech Days Turkey), Türk Oyun ekosistemini bir araya getirerek fikir paylaşmak, bilgi alışverişinde bulunmak ve bulut teknolojilerinin her boyuttaki oyun stüdyolarına nasıl yardımcı olduğunu tartışmak üzere tasarlanmış bir çevrimiçi (online) bir etkinliktir. Eğer oyununuzu fikir olarak tasarlama aşamasındaysanız ya da oyuncu eğilimlerini anlamakla ilgileniyorsanız veya belirli bir teknolojiyi oyununuza entegre etmek istiyorsanız, AWS Game Tech Günleri, bu düşünce ve yaklaşımınızı test etmek ve doğrulamak için gereken bilgi ve araçları edinmenize ve ardından oyununuzu bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olacaktır.

Konuşmacılarımız arasında Game Tech ekibinden AWS teknik uzmanları, AWS İş Ortağı Ağı’ndan (AWS Partner Network) partnerlar, oyun stüdyosu kurucuları ve Türk oyun topluluğunun önde gelen isimleri yer alacak, sizlerle başarı hikayelerini paylaşacak ve nasıl bir başlangıç yapmanız gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunacaklar. Çalışmalarınızın başlarında karşılaşacağınız zorluklara ve teknolojik problemleri çözme konusunda nasıl düşünmeniz gerektiğine dair ön görülere yönelik bilgi sahibi olacaksınız. En önemlisi, sizi ilerlemeye ve devam etmeye teşvik edecek diğer girişimcilerle tanışma fırsatı yakalayacak, paylaşacakları yol hikayelerini ve fikirlerini dinleyeceksiniz.

Neden Katılmalıyım?

Çevirimçi (Online – Virtual) Game Tech Günlerimiz, inovasyon ve büyüme hedeflerini hızlandırmak isteyen oyun sektöründeki profesyonellere eğitim içeriği, pratik bilgiler ve sektör uzmanlığı hakkında içerik sunmayı hedeflemektedir.

* Oyununun tamamlanmasından, başarılı oyunların ölçeklendirilmesine kadar AWS bulut teknolojilerinden nasıl yararlanacağıyla ilgili en iyi uygulamaları öğrenin
* Farklı oyun geliştirme süreçleri için en uygun hizmetler hakkında bilgi edinin
* Peak Games gibi yerli oyun müşterilerden teknik senaryo ve başarılı kullanım yöntemlerini dinleyin
* Türk Oyun Endüstrisi’nin eğilimlerini ve gelecekteki yönüne ilişkin bilgi alın
* Oyun geliştirme amacıyla AWS bulut hizmetlerinin nasıl kullanılacağı konusunda farkındalığınızı arttırarak kararlar alın

Kimler Katılmalı?

Bu etkinlik öncelikle AWS bulut teknolojilerini kullanarak oyunlarını nasıl geliştirebileceğini ve ölçeklendirebileceğini öğrenmek isteyen oyun geliştiricilerine ve oyun endüstrisi profesyonellerine yöneliktir

Tarih & Etkinlik türü

Tarih & Saat:

Çarşamba-Perşembe, 2-3 Eylül 2020,

10:00 - 15:00 TRT

Место проведения:

Speakers

 • , ,
 • , ,
 • , ,
 • , ,
 • , ,
 • , ,
 • , ,
 • , ,
 • , ,

Program:

02.09.2020 - 10:00 - 11:00 - AWS Game Tech'e Giriş (İngilizce/English)

Açıklama

İster oyun geliştirme konusunda yeni olun, ister deneyimli bir oyun uzmanı olun, bu oturum size vaka çalışmaları ve en iyi uygulama ipuçları da dahil olmak üzere AWS ile oyunlar geliştirmek için kullanılabilecek araçların temel bilgisini vermek üzere tasarlanmıştır.

Konuşmacı

AWS Game Tech Developer Advocate EMEA

 

Arni Birgison

02.09.2020 - 11:05 - 12:00 - Peak, ilgi çekici mobil oyunları oluşturmak için AWS'yi nasıl kullanıyor? (İngilizce/English)

Açıklama

Haziran 2020'de Zynga, 1.8B dolarlık bir yatırım için Türk mobil oyun stüdyosu Peak'i satın aldı. Bu oturumda Krisztian, Peak'in Türkiye'nin ilk ve tek unicorn çıkışına nasıl dönüştüğü ve en başarılı oyunlarına güç katmak için AWS teknolojilerini nasıl kullandıkları hakkında konuşacak.

Konuşmacı

Senior DevOps Engineer - Peak

 

Krisztian Banhidy

02.09.2020 - 12:05 - 13:00 - Women in Games Türkiye (Türkçe)

Açıklama

Türkiye'nin mobil oyuncularının%51'i kadın, ancak kadın oyun geliştiricilerinin oranı sadece %22'dir. Türk oyun endüstrisinin dört bir yanından kadın profesyonelleri ve girişimcileri bir araya getiren bu öncü organizasyon Women in Games Türkiye hakkında daha fazla bilgi edinin, fikir alışverişinde bulunun, işbirliği yapın ve oyun sektörüne kadın katılımını teşvik edin.

Konuşmacı

Recontact Games Kurucusu Ortağı & Women in Games Türkiye Kurucusu

 

Simay Dinç

02.09.2020 - 13:05 - 14:00 - Türkiye'de Oyunların Geleceği: Eğilimler ve Öngörüler (Türkçe)

Açıklama

12 yıl önce kurulan Gaming in Turkey, oyun yayıncılarına ve geliştiricilerine, araştırma ve pazarlama hizmetleri sunan, ülkenin önde gelen oyun otoritelerinden biridir. Bu oturumda Türkiye'deki oyun sektörünün durumunu daha iyi anlayarak, eğilimlere bakacağız ve E-Spor’un derinliklerine dalacağız.

Konuşmacı

Ozan Aydemir, CEO - Gaming in Turkey

Serhat Bekdemir, Türkiye'de Oyun ve Uluslararası E-Spor Federasyonu (IESF) Eğitim ve Gençlik Liderliği Komisyonu Başkanı

 

03.09.2020 - 10:00 - 11:00 - AWS kullanarak Oyun Analitikleri Pipeline’ı nasıl oluşturulur? (İngilizce/English)

Açıklama

Bu oturumda, herhangi bir altyapıyı yönetmeden oyununuz için bir analiz yapısını nasıl oluşturabileceğinize ve küçük bir ekibiniz olsa bile çok büyük iş yükleriyle nasıl çalışabileceğinize değineceğiz. Karar verme sürecinde daha fazla veri odaklı olmanız için size gerekli araçları göstermeyi amaçlıyoruz.

Konuşmacı

AWS Game Tech Developer Advocate EMEA

 

Arni Birgison

03.09.2020 - 11:05 - 11:50 - Amazon GameLift ve GameLift Realtime kullanarak back-endinizi ölçeklendirin – Uygulama Örnekleri (İngilizce/English)

Açıklama

Bu oturumda, atanmış oyun sunucularını küresel olarak nasıl dağıtacağınız hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz. İhtiyaçlarınıza uygun yerleşik eşleştirme (matchmaking) ve otomatik ölçeklendirme (autoscaling) sayesinde Amazon GameLift gibi hizmetler, oyunlarınızın kullandığı back-end altyapısını oluşturmak için gereken derleme adımlarını basitleştirir.

Konuşmacı

AWS Game Tech Developer Advocate EMEA

 

Arni Birgison

03.09.2020 - 11:55 - 12:50 - Twitch ile Oyun Toplulukları Nasil Oluşturulur (İngilizce/English)

Açıklama

Oyunlar sosyaldir ve oyununuzu geliştirmeye başlar başlamaz, herhangi bir stüdyonun oyun topluluklarını oluşturmaya başlaması önemlidir. Bu oturumda kitle etkileşimini etkinleştirmek ve topluluklar oluşturmak için kullanılabilecek araçları ele alacağız.

Konuşmacı

Head of Business Development EMEA

 

Sajjad Ur Rehmann

03.09.2020 - 12:55 - 13:50 - Panel: How to Scale with AWS Partners (Türkçe)

Konuşmacı

 • Gökben Utkun Ergüç, AWS Türkiye - Head of Partner Management, Alliances & Channels
 • Uğur Yalçınkaya, Commencis
 • Anıl Güleroğlu, Bilge Adam
 • Engin Can Höke & Gazi Dizdaroğlu, BestCloudFor.Me

 

ŞİMDİ KAYIT OLUN

Заполните, пожалуйста, форму ниже:

ŞİMDİ KAYIT OLUN